GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 15033276
nr 1503 3276
Karin Björquist
(1927-2018), Sverige
Skål, "Plissé", Rörstrand, porslin. Signerad, daterad -94, Längd: 32. Höjd: 12,5 cm
Karin Björquist, svensk formgivare född 1927, död 2018.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 21 november 2022
kl 20:12:55
18/11 14:55:02
21/11 19:53:02
Karin Björquist
Läs mer om Karin Björquist
Rörstrand